Skip to main content
Rezerwuj bilet Rezerwuj bilet

TWOJA WIZYTA NA ŚCIEŻCE W KORONACH DRZEW

Czy można na Ścieżkę w koronach drzew wprowadzać psy?

Niestety, psy oraz inne zwierzęta nie są wpuszczane na szlak. Jedyny wyjątek stanowią psy asystujące koinieczne z aspektów medycznych.

Na Ścieżce pragniemy wszystkim gościom umożliwić beztroski wypoczynek, także tym, którzy unikają kontaktów ze zwierzętami lub wręcz się ich boją. Ponadto chcemy uniknąć problemów higienicznych, które mogą powstać z powodu naturalnych potrzeb zwierzęcia. Co równie jest ważnym, spacery na dużych wysokościach mogą stresować zwierzęta. Występujący u psów lęk wysokości może wywołać nieoczekiwane zachowania społeczne, a nawet próbę ucieczki.

Z tych powodów, w pobliżu wejścia dostępne są bezpłatnie zamykane boksy dla psów ze świeżą wodą pitną. Tutaj pupil może poczekać na swoich właścicieli.

Jak długo trwa zwiedzanie Ścieżki?

Uznamka Ścieżka w koronach drzew ma całkowitą długość 1.350 metrów. Na zwiedzanie należy zaplanować od jednej do dwóch godzin.

Czy muszę na Ścieżce okazać opłatę klimatyczną?

W kasie Ścieżki nie ma obowiązku okazania opłaty klimatycznej. Jednakże posiadając opłatę klimatyczną z Uzdrowisk Cesarskich (Ahlbeck, Heringsdorf, Bansin) możesz korzystać z darmowych przejazdów autobusami, którymi bez problemu możesz dotrzeć do Ścieżki.

Czy można na Ścieżkę w koronach drzew wprowadzać psy?

Niestety, psy oraz inne zwierzęta nie są wpuszczane na szlak. Jedyny wyjątek stanowią psy asystujące koinieczne z aspektów medycznych.

Na Ścieżce pragniemy wszystkim gościom umożliwić beztroski wypoczynek, także tym, którzy unikają kontaktów ze zwierzętami lub wręcz się ich boją. Ponadto chcemy uniknąć problemów higienicznych, które mogą powstać z powodu naturalnych potrzeb zwierzęcia. Co równie jest ważnym, spacery na dużych wysokościach mogą stresować zwierzęta. Występujący u psów lęk wysokości może wywołać nieoczekiwane zachowania społeczne, a nawet próbę ucieczki.

Z tych powodów, w pobliżu wejścia dostępne są bezpłatnie zamykane boksy dla psów ze świeżą wodą pitną. Tutaj pupil może poczekać na swoich właścicieli.

Czy Ścieżka jest otwarta podczas złej pogody?

Tak, w czasie deszczu Ścieżka jest otwarta, a w przypadku opadów śniegu szlak jest odśnieżany i można z niego korzystać.

Tylko w czasie burzy, gradu, wichury lub oblodzenia zastrzegamy sobie, ze względów bezpieczeństwa prawo do zamknięcia szlaku.

W przypadku konieczności zamknięcia szlaku informujemy o tym na stronie internetowej, facebooku i instagramie.

Czy dzieciom wolno samodzielnie wchodzić na Ścieżkę?

Dzieciom poniżej 14 roku życia przy zwiedzaniu Ścieżki musi towarzyszyć osoba dorosła.

Ścieżka pozbawiona jest barier, co oznacza, że można po niej wygodnie prowadzić wózki dziecięce. Ze względów bezpieczeństwa na Ścieżkę nie można używać hulajnóg, rowerków biegowych itp.

Czy mogę po Ścieżce poruszać się na hulajnodze lub łyżworolkach?

Niestety nie! Ze względów bezpieczeństwa na Ścieżce nie wolno korzystać z rolek, deskorolek, hulajnóg oraz rowerów.

Czy jest pomieszczenie z przewijakiem dla dzieci?

W toalecie dla osób niepełnosprawnych dostępny jest przewijak.

Czy wolno na Ścieżce korzystać z drona?

W celach prywatnych każdy ma prawo fotografować oraz filmować. Jednakże przeloty i nagrania za pomocą dronów są zabronione. Oprócz ochrony środowiska (hałas z większych dronów podczas startu, lotów i lądowania zakłóca spokój ściśle chronionych siedlisk zwierząt), w zakazie dużą rolę odgrywa również ochrona naszych gości przed niepożądanymi nagraniami.

W przypadku zdjęć i nagrań filmowych wykonywanych na Uznamskiej Ścieżce w koronach drzew w celach komercyjnych zawsze wymagane jest uzyskanie zgody. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej strefie prasowej: https://www.eak-ag.de/eakag-en/press/press-contact/

Czy wolno na Ścieżce palić?

Na całej Ścieżce obowiązuje całkowity zakaz palenia. Może się to wydawać dziwne w przypadku obiektu rekreacyjnego na świeżym powietrzu, ale należy pamiętać: Znajdujesz się na terenie ściśle chronionym. Wyrzucone niedopałki papierosów są niepożądanymi współmieszkańcami, które nie tylko długo się rozkładają (2-7 lat), ale również mogą wywołać pożar lasu.

UDOGODNIENIA

Czy są miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych?

W bezpośrednim sąsiedztwie Ścieżki w koronach drzew, przy dworcu kolejowym UBB Heringsdorf, znajduje się płatny parking. Do dyspozycji są tu również miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

Czy Ścieżka dostępna jest dla wózków inwalidzkich i dziecięcych?

Dojście, Ścieżka w koronach drzew oraz wieża widokowa zostały zaprojektowane w sposób, aby było jak najmniej barier.

W wieży wejściowej znajduje się winda, która umożliwia dostęp do właściwej trasy i zapewnia wygodną oraz beztroską wizytę seniorom, osobom na wózkach inwalidzkich i rodzicom z wózkami dziecięcymi.

Ze Ścieżki, której maksymalne nachylenie wynosi 6% , mogą korzystać osoby na wózkach inwalidzkich oraz z wózkami dziecięcymi. Pozbawione podjazdów strefy odpoczynku oferują spokojne miejsca do relaksu.

Na końcu Ścieżki znajduje się 33-metrowa wieża widokowa. Do górnej platformy również można dojechać wózkiem inwalidzkim oraz dziecięcym.

Także nasze bistro „Futterprippe” jest pozbawiona barier.

Czy można wypożyczyć wózki inwalidzkie i rolatory?

Uznamska Ścieżka w koronach drzew oferuje takie usługi. Wózki inwalidzkie i rolatory można wypożyczyć bezpłatnie po wcześniejszym zgłoszeniu.
Wstępna rejestracja telefoniczna pod numerem +49 38378 / 48 82-0.

Przy wypożyczeniu, jako depozyt należy pozostawić w kasie ważny dokument tożsamości ze zdjęciem. Dokument trzeba odebrać z kasy najpóźniej godzinę przed zamknięciem.

Czy na Ścieżce w koronach drzew jest toaleta dla niepełnosprawnych?

Tak, do dyspozycji mamy toaletę dostosowaną dla osób niepełnosprawnych.

JEDZENIE I PICIE

Czy na Ścieżce mogę coś zjeść?

Przy wejściu na Ścieżkę znajduje się restauracja „Futterkrippe“. Oferowane w niej są przekąski, dania obiadowe, zimne i gorące napoje.

Czy mogę na Ścieżkę zabrać własny prowiant?

Oczywiście, można wnieść własne jedzenie oraz napoje. Należy jednak pamiętać, że wszystko, co się przyniesie, trzeba zabrać z powrotem. W trosce o środowisko naturalne prosimy o niewyrzucanie śmieci i butelek poza szlak i pozostawienie go w takim stanie, w jakim chcielibyście go zastać. Kosze na śmieci znajdują się w kilku miejscach na szlaku.

Czy w restauracji mogę podgrzać jedzenie dla dziecka?

Tak, w strefie samoobsługowej dostępna jest do tego celu mikrofalówka.

Czy grupa turystyczna może skorzystać z usług restauracji?

Oczywiście, grupy zorganizowane, klasy szkolne, wycieczki dziecięce mogą również korzystać z usług w restauracji.

W celu zameldowania grupy oraz ustaleniu szczegółów prosimy o kontakt z naszą administracją pod numerem telefonu: 004938378 / 4882-0.

BILETY WSTĘPU I BILETY ONLINE

Gdzie mogę nabyć bilety?

Bilety można kupić bezpośrednio na miejscu w kasie lub z wyprzedzeniem w sklepie internetowym. Zakup biletów w kasie oraz wstęp na Ścieżkę jest możliwy do 1 godziny przed zamknięciem szlaku.

Czy bilet online muszę wydrukować?

Nie, nie musisz. W trosce o środowisko naturalne możesz również na terminalu zeskanować bilet z ekranu telefonu. W tym przypadku zalecamy pobranie biletu, aby uniknąć problemów ze słabym zasięgiem telefonii mobilnej.

Czy mogę kupić bon upominkowy na Ścieżkę w koronach drzew?

Tak, nasze bony upominkowe można zakupić bezpośrednio w sklepie internetowym.

Mam bezpłatny bilet na Uznamską Ścieżkę w koronach drzew. Czy mogę go zrealizować w sklepie internetowym?

Niestety, nie ma możliwości realizacji darmowych biletów w sklepie internetowym, jedynie bezpośrednio w kasach przy Ścieżce.

Czy mogę łączyć zniżki lub rabat na wydarzenia i promocje z biletem online?

Bilety ulgowe w ramach prowadzonych akcji promocyjnych można nabyć wyłącznie bezpośrednio w kasach biletowych Ścieżki.

W sklepie internetowym istnieje kategoria „ulgowy” dla osób niepełnosprawnych, uczniów powyżej 15 roku życia, studentów, emerytów i rencistów oraz osób 65+. W przypadku biletów ulgowych prosimy o zabranie ze sobą dokumentu tożsamości, aby na miejscu potwierdzić prawo do ulgi.

Jak długo ważne są bilety online?

Bilety online są datowane i ważność dotyczy tylko wybranego okresu zwiedzania. Prosimy o sprawdzenie godzin otwarcia oraz zwrócenie uwagi, że ostanie wejście jest możliwe na 1 godzinę przed zamknięciem.

Czy mogę zwrócić mój bilet online?

Nie ma możliwości zwrotu pieniędzy za bilety online.
Pamiętaj, że bilet datowany jest na dany dzień i jeśli nie zostanie wykorzystany w zarezerwowanym terminie, jego ważność wygasa!
Zamiana na inną datę jest możliwa bez dodatkowej opłaty tylko online.

Czy mogę swój bilet online odsprzedać?

Bilety online sprzedawane są w kategoriach (dzieci, dorośli, zniżkowe), które można w jednakowych kategoriach odsprzedać, jednakże sprzedaż komercyjna jest zabroniona. Ponadto każdy bilet online może być wykorzystany tylko raz.

Zamówiłem bilet online, ale nie otrzymałem e-maila lub nie mogę go znaleźć. Co mogę zrobić?

Przypadkowo skasowałeś lub zgubiłeś potwierdzenie zamówienia? Napisz do nas maila na adres onlineticket@eak-ag.de. Z przyjemnością bilety wyślemy Ci ponownie.