Skip to main content
Rezerwuj bilet Rezerwuj bilet

TWOJA WIZYTA NA ŚCIEŻCE W KORONACH DRZEW

Czy Ścieżka jest otwarta przy złej pogodzie?

Tak, w czasie deszczu Ścieżka jest otwarta, a w przypadku opadów śniegu szlak jest odśnieżany i można z niego korzystać.

Tylko w czasie burzy, gradu, wichury lub oblodzenia ze względów bezpieczeństwa zastrzegamy sobie prawo do zamknięcia szlaku.

W tej okoliczności informujemy o tym na stronie internetowej.

Czy można na Ścieżkę w koronach drzew wprowadzać psy?

Niestety, psy oraz inne zwierzęta nie są wpuszczane na szlak. Jedyny wyjątek stanowią psy asystujące koinieczne z aspektów medycznych.

Na Ścieżce pragniemy wszystkim gościom umożliwić beztroski wypoczynek, także tym, którzy unikają kontaktów ze zwierzętami lub wręcz się ich boją. Ponadto chcemy uniknąć problemów higienicznych, które mogą powstać z powodu naturalnych potrzeb zwierzęcia. Co równie jest ważnym, spacery na dużych wysokościach mogą stresować zwierzęta. Występujący u psów lęk wysokości może wywołać nieoczekiwane zachowania społeczne, a nawet próbę ucieczki.

Z tych powodów, w pobliżu wejścia dostępne są bezpłatnie zamykane boksy dla psów ze świeżą wodą pitną. Tutaj pupil może poczekać na swoich właścicieli.

Jak długo trwa zwiedzanie Ścieżki?

Uznamka Ścieżka w koronach drzew ma całkowitą długość 1.350 metrów. Na zwiedzanie należy zaplanować od jednej do dwóch godzin.

Czy muszę na Ścieżce okazać opłatę klimatyczną?

W kasie Ścieżki nie ma konieczności okazania opłaty klimatycznej. Karta UsedomCard (opłata klimatyczna/Kurkarte) z Uzdrowisk Cesarskich (Ahlbeck, Heringsdorf, Bansin) uprawnia do 10% zniżki na posiłki i napoje oferowane w naszym bistro „Futterkrippe”.

Posiadając UsedomCard możesz na terenie Uzdrowisk Cesarskich korzystać z darmowych przejazdów autobusami, którymi bezstresowo dotrzesz do Ścieżki w koronach drzew.

Czy można na Ścieżkę w koronach drzew wprowadzać psy?

Niestety, psy oraz inne zwierzęta nie są wpuszczane na szlak. Jedyny wyjątek stanowią psy asystujące koinieczne z aspektów medycznych.

Na Ścieżce pragniemy wszystkim gościom umożliwić beztroski wypoczynek, także tym, którzy unikają kontaktów ze zwierzętami lub wręcz się ich boją. Ponadto chcemy uniknąć problemów higienicznych, które mogą powstać z powodu naturalnych potrzeb zwierzęcia. Co równie jest ważnym, spacery na dużych wysokościach mogą stresować zwierzęta. Występujący u psów lęk wysokości może wywołać nieoczekiwane zachowania społeczne, a nawet próbę ucieczki.

Z tych powodów, w pobliżu wejścia dostępne są bezpłatnie zamykane boksy dla psów ze świeżą wodą pitną. Tutaj pupil może poczekać na swoich właścicieli.

Czy Ścieżka jest otwarta podczas złej pogody?

Tak, w czasie deszczu Ścieżka jest otwarta, a w przypadku opadów śniegu szlak jest odśnieżany i można z niego korzystać.

Tylko w czasie burzy, gradu, wichury lub oblodzenia zastrzegamy sobie, ze względów bezpieczeństwa prawo do zamknięcia szlaku.

W przypadku konieczności zamknięcia szlaku informujemy o tym na stronie internetowej, facebooku i instagramie.

Czy dzieciom wolno samodzielnie wchodzić na Ścieżkę?

Dzieciom poniżej 14 roku życia przy zwiedzaniu Ścieżki musi towarzyszyć osoba dorosła.

Ścieżka pozbawiona jest barier, co oznacza, że można po niej wygodnie prowadzić wózki dziecięce. Ze względów bezpieczeństwa na Ścieżkę nie można używać hulajnóg, rowerków biegowych itp.

Czy mogę po Ścieżce poruszać się na hulajnodze lub łyżworolkach?

Niestety nie! Ze względów bezpieczeństwa na Ścieżce nie wolno korzystać z rolek, deskorolek, hulajnóg oraz rowerów.

Czy jest pomieszczenie z przewijakiem dla dzieci?

W toalecie dla osób niepełnosprawnych dostępny jest przewijak.

Czy wolno na Ścieżce korzystać z drona?

W celach prywatnych każdy ma prawo fotografować oraz filmować. Jednakże przeloty i nagrania za pomocą dronów są zabronione. Oprócz ochrony środowiska (hałas z większych dronów podczas startu, lotów i lądowania zakłóca spokój ściśle chronionych siedlisk zwierząt), w zakazie dużą rolę odgrywa również ochrona naszych gości przed niepożądanymi nagraniami.

W przypadku zdjęć i nagrań filmowych wykonywanych na Uznamskiej Ścieżce w koronach drzew w celach komercyjnych zawsze wymagane jest uzyskanie zgody. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej strefie prasowej: https://www.eak-ag.de/eakag-en/press/press-contact/

Czy wolno na Ścieżce palić?

Na całej Ścieżce obowiązuje całkowity zakaz palenia. Może się to wydawać dziwne w przypadku obiektu rekreacyjnego na świeżym powietrzu, ale należy pamiętać: Znajdujesz się na terenie ściśle chronionym. Wyrzucone niedopałki papierosów są niepożądanymi współmieszkańcami, które nie tylko długo się rozkładają (2-7 lat), ale również mogą wywołać pożar lasu.

UDOGODNIENIA

Czy Ścieżka dostępna jest dla wózków inwalidzkich oraz dziecięcych?

Ścieżka, kładka drewniana i wieża widokowa są bez barier.

Do samej Ścieżki można z hali wejściowej dostać się windą. Gwarantuje to seniorom, osobom na wózkach inwalidzkich oraz rodzinom z wózkami dziecięcymi komfortowe i beztroskie zwiedzanie.

Maksymalne nachylenie kładki wynosi 6%, co sprawia że jest dostępna dla seniorów, osób na wózkach inwalidzkich i wózków dziecięcych.

Z miejsc odpoczynku również mogą korzystać osoby z problemami , z problemami układu ruchowego, ponieważ pozbawione są wszelakich przeszkód. Na końcu szlaku znajduje się 33-metrowa wieża widokowa. Na górną platformę bez problemu można wjechać wózkiem inwalidzkim lub dziecięcym.

Nasze bistro „Futterkrippe”, także przystosowane jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Do dyspozycji dostępna jest również toaleta dla osób z dysfunkcjami narządu ruchu.

Osobom posiadającym legitymację osoby niepełnosprawnej (ze znaczkiem B) zalecamy zakup biletu na miejscu w kasie biletowej. Za okazaniem posiadanego dokumentu, oferujemy bilet ulgowy oraz bezpłatny wstęp dla osoby towarzyszącej.

Czy są miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych?

W bezpośrednim sąsiedztwie Ścieżki w koronach drzew, przy dworcu kolejowym UBB Heringsdorf, znajduje się płatny parking. Do dyspozycji są tu również miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

Czy Ścieżka dostępna jest dla wózków inwalidzkich i dziecięcych?

Dojście, Ścieżka w koronach drzew oraz wieża widokowa zostały zaprojektowane w sposób, aby było jak najmniej barier.

W wieży wejściowej znajduje się winda, która umożliwia dostęp do właściwej trasy i zapewnia wygodną oraz beztroską wizytę seniorom, osobom na wózkach inwalidzkich i rodzicom z wózkami dziecięcymi.

Ze Ścieżki, której maksymalne nachylenie wynosi 6% , mogą korzystać osoby na wózkach inwalidzkich oraz z wózkami dziecięcymi. Pozbawione podjazdów strefy odpoczynku oferują spokojne miejsca do relaksu.

Na końcu Ścieżki znajduje się 33-metrowa wieża widokowa. Do górnej platformy również można dojechać wózkiem inwalidzkim oraz dziecięcym.

Także nasze bistro „Futterprippe” jest pozbawiona barier.

Czy można wypożyczyć wózki inwalidzkie i rolatory?

Uznamska Ścieżka w koronach drzew oferuje takie usługi. Wózki inwalidzkie i rolatory można wypożyczyć bezpłatnie po wcześniejszym zgłoszeniu.
Wstępna rejestracja telefoniczna pod numerem +49 38378 / 48 82-0.

Przy wypożyczeniu, jako depozyt należy pozostawić w kasie ważny dokument tożsamości ze zdjęciem. Dokument trzeba odebrać z kasy najpóźniej godzinę przed zamknięciem.

Czy na Ścieżce w koronach drzew jest toaleta dla niepełnosprawnych?

Tak, do dyspozycji mamy toaletę dostosowaną dla osób niepełnosprawnych.

JEDZENIE I PICIE

Czy na Ścieżce mogę coś zjeść?

Przy wejściu na Ścieżkę znajduje się restauracja „Futterkrippe“. Oferowane w niej są przekąski, dania obiadowe, zimne i gorące napoje.

Czy mogę na Ścieżkę zabrać własny prowiant?

Oczywiście, można wnieść własne jedzenie oraz napoje. Należy jednak pamiętać, że wszystko, co się przyniesie, trzeba zabrać z powrotem. W trosce o środowisko naturalne prosimy o niewyrzucanie śmieci i butelek poza szlak i pozostawienie go w takim stanie, w jakim chcielibyście go zastać. Kosze na śmieci znajdują się w kilku miejscach na szlaku.

Czy w restauracji mogę podgrzać jedzenie dla dziecka?

Tak, w strefie samoobsługowej dostępna jest do tego celu mikrofalówka.

Czy grupa turystyczna może skorzystać z usług restauracji?

Oczywiście, grupy zorganizowane, klasy szkolne, wycieczki dziecięce mogą również korzystać z usług w restauracji.

W celu zameldowania grupy oraz ustaleniu szczegółów prosimy o kontakt z naszą administracją pod numerem telefonu: 004938378 / 4882-0.

BILETY WSTĘPU I BILETY ONLINE

Gdzie mogę nabyć bilety?

Bilety można kupić bezpośrednio na miejscu w kasie lub z wyprzedzeniem w sklepie internetowym. Zakup biletów w kasie oraz wstęp na Ścieżkę jest możliwy do 1 godziny przed zamknięciem szlaku.

Czy bilet online muszę wydrukować?

Nie, nie musisz. W trosce o środowisko naturalne możesz również na terminalu zeskanować bilet z ekranu telefonu. W tym przypadku zalecamy pobranie biletu, aby uniknąć problemów ze słabym zasięgiem telefonii mobilnej.

Czy mogę kupić bon upominkowy na Ścieżkę w koronach drzew?

Tak, nasze bony upominkowe można zakupić bezpośrednio w sklepie internetowym.

Mam bezpłatny bilet na Uznamską Ścieżkę w koronach drzew. Czy mogę go zrealizować w sklepie internetowym?

Niestety, nie ma możliwości realizacji darmowych biletów w sklepie internetowym, jedynie bezpośrednio w kasach przy Ścieżce.

Czy mogę łączyć zniżki lub rabat na wydarzenia i promocje z biletem online?

Bilety ulgowe w ramach prowadzonych akcji promocyjnych można nabyć wyłącznie bezpośrednio w kasach biletowych Ścieżki.

W sklepie internetowym Online-Ticketshop istnieje kategoria „Ulgowy” dla uczniów powyżej 15 roku życia, studentów, rencistów oraz osób 65+. W przypadku biletów ulgowych prosimy o posiadanie przy sobie odpowiedniego dokumentu, uprawniającego do ulgi.

Również osoby niepełnosprawne mają prawo do ulgowego wstępu. Odpowiedni bilet można nabyć wyłącznie w kasie biletowej Ścieżki. Z przyjemnością podpowiemy, czy osoba towarzysząca ma prawo do bezpłatnego wstępu.

 

Jak długo ważne są bilety online?

Bilety online są datowane i ważność dotyczy tylko wybranego okresu zwiedzania. Prosimy o sprawdzenie godzin otwarcia oraz zwrócenie uwagi, że ostanie wejście jest możliwe na 1 godzinę przed zamknięciem.

Czy mogę zwrócić mój bilet online?

Nie ma możliwości zwrotu pieniędzy za bilety online.
Pamiętaj, że bilet datowany jest na dany dzień i jeśli nie zostanie wykorzystany w zarezerwowanym terminie, jego ważność wygasa!
Zamiana na inną datę jest możliwa. Wyślij nam wiadomość e-mail na adres onlineticket@treetop-walks.com i podaj numer zamówienia oraz nową datę wizyty.

Czy mogę swój bilet online odsprzedać?

Bilety online można odsprzedać w ramach tej samej kategorii, w jakiej zostały zakupione (dzieci, dorośli, zniżkowe).  Odsprzedaż komercyjna jest jednak zabroniona. Ponadto każdy bilet online może być wykorzystany tylko raz.

Zamówiłem bilet online, ale nie otrzymałem e-maila lub nie mogę go znaleźć. Co mogę zrobić?

Przypadkowo skasowałeś lub zgubiłeś potwierdzenie zamówienia? Napisz do nas maila na adres onlineticket@treetop-walks.com. Z przyjemnością bilety wyślemy Ci ponownie.