Skip to main content
Rezerwuj bilet Rezerwuj bilet

Uznamska Ścieżka w koronach drzew

ZOBACZ UZNAM Z
INNEJ PERSPEKTYWY

Rezerwuj bilet

Uznamska Ścieżka w koronach drzew w nadbałtyckim kurorcie Heringsdorf

PROMENADA W ŚRODKU LASU

Spaceruj między bukami, oddychaj świeżym, leśnym powietrzem, łap promienie słoneczne i zobacz wyspę Uznam oraz morze z zupełnie innej perspektywy – takie możliwości daje Ci Uznamska Ścieżka w koronach drzew, położona w miejscowości Heringsdorf. Po kładce pozbawionej barier dojdziesz do 33 – metrowej wspaniałej wieży widokowej.

Ceny biletów i godziny otwarcia

PLANOWANIE WIZYTY

Tu znajdziesz informacje o naszych godzinach otwarcia, biletach wstępu, naszych wydarzeniach oraz jak do nas dotrzeć.

Zaplanuj wizytę Cennik

W pobliżu Ścieżki w koronach drzew i wieży widokowej

WOKÓŁ ŚCIEŻKI

Rodzina przy posiłku w restauracji samoobsługowej położonej przy wyjściu ze Ścieżki w koronach drzew.

Restauracja i ogódek piwny

Świeże powietrze pobudza głód! W naszej restauracji „Futterkrippe” każdy znajdzie coś dla siebie.

Klasa szkolna bierze udział w wycieczce z przewodnikiem po Ścieżce w koronach drzew.

Oferty grupowe

Uznamska Ścieżka w koronach drzew jest godnym uwagi celem wszystkich wycieczek. Niezależnie od tego czy to grupa turystyczna, wycieszka szkolna, klub czy firma – na naszym szlaku oferujemy niezapomniane przeżycia na łonie natury, które tworzą nowe więzi.

Dzieci rozwiązują zagadki związane z otaczającą Ścieżkę fauną i florą.

Rajd komiksowy

Ile wody potrzebuje drzewo? Gdzie żyją orły bieliki? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w książeczce dla dzieci „Rajd komiksowy”.

Dziecko bawi się placu zabaw obok restauracji Futterkrippe.

Plac zabaw dla dzieci

Bezpośrednio przy wejściu na Uznamską Ścieżkę tuż obok ogródka piwnego drewniany plac zabaw zaprasza dzieci do wspinania, balansowania i korzystania ze zjeżdżalni.

Pytania i odpowiedzi odnośsnie Twojej wizyty na Ścieżce

CZĘSTE PYTANIA

Psy

Czy można na Ścieżkę w koronach drzew wprowadzać psy?

Czy można na Ścieżkę w koronach drzew wprowadzać psy?

Niestety, psy oraz inne zwierzęta nie są wpuszczane na szlak. Jedyny wyjątek stanowią psy asystujące koinieczne z aspektów medycznych.

Na Ścieżce pragniemy wszystkim gościom umożliwić beztroski wypoczynek, także tym, którzy unikają kontaktów ze zwierzętami lub wręcz się ich boją. Ponadto chcemy uniknąć problemów higienicznych, które mogą powstać z powodu naturalnych potrzeb zwierzęcia. Co równie jest ważnym, spacery na dużych wysokościach mogą stresować zwierzęta. Występujący u psów lęk wysokości może wywołać nieoczekiwane zachowania społeczne, a nawet próbę ucieczki.

Z tych powodów, w pobliżu wejścia dostępne są bezpłatnie zamykane boksy dla psów ze świeżą wodą pitną. Tutaj pupil może poczekać na swoich właścicieli.

Częste pytania

Dostępność

Czy Ścieżka dostępna jest dla wózków inwalidzkich oraz dziecięcych?

Czy Ścieżka dostępna jest dla wózków inwalidzkich oraz dziecięcych?

Ścieżka, kładka drewniana i wieża widokowa są bez barier.

Do samej Ścieżki można z hali wejściowej dostać się windą. Gwarantuje to seniorom, osobom na wózkach inwalidzkich oraz rodzinom z wózkami dziecięcymi komfortowe i beztroskie zwiedzanie.

Maksymalne nachylenie kładki wynosi 6%, co sprawia że jest dostępna dla seniorów, osób na wózkach inwalidzkich i wózków dziecięcych.

Z miejsc odpoczynku również mogą korzystać osoby z problemami , z problemami układu ruchowego, ponieważ pozbawione są wszelakich przeszkód. Na końcu szlaku znajduje się 33-metrowa wieża widokowa. Na górną platformę bez problemu można wjechać wózkiem inwalidzkim lub dziecięcym.

Nasze bistro „Futterkrippe”, także przystosowane jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Do dyspozycji dostępna jest również toaleta dla osób z dysfunkcjami narządu ruchu.

Osobom posiadającym legitymację osoby niepełnosprawnej (ze znaczkiem B) zalecamy zakup biletu na miejscu w kasie biletowej. Za okazaniem posiadanego dokumentu, oferujemy bilet ulgowy oraz bezpłatny wstęp dla osoby towarzyszącej.

Częste pytania

Pogoda

Czy Ścieżka jest otwarta przy złej pogodzie?

Czy Ścieżka jest otwarta przy złej pogodzie?

Tak, w czasie deszczu Ścieżka jest otwarta, a w przypadku opadów śniegu szlak jest odśnieżany i można z niego korzystać.

Tylko w czasie burzy, gradu, wichury lub oblodzenia ze względów bezpieczeństwa zastrzegamy sobie prawo do zamknięcia szlaku.

W tej okoliczności informujemy o tym na stronie internetowej.

Częste pytania

Urlop na Uznamie: Rajska wyspa wakacyjna

OCHOTA NA
MORZE I MOŻE

Spacer po naszej Ścieżce w koronach drzew trwa ok. 1,5 do 2 godzin. Widok na wyspę z dużej wysokości sprawi, że zapragniesz czegoś więcej. Warto nadmienić, że Uznam jest drugą co wielkości wyspą w Niemczech, gdzie słońce świeci 1.900 godzin w roku, co czyni ją jednym z najbardziej nasłonecznionych regionów! Oprócz Ścieżki w koronach drzew i plaży nad wybrzeżem Bałtyku, to popularne miejsce ma do zaoferowania znacznie znacznie więcej.

Więcej

Podaruj Niezapomniane Przeżycia

BONY PODARUNKOWE NA ŚCIEŻKĘ W KORONACH DRZEW

Szukasz pomysłu na prezent dla mężczyzny? Potrzebujesz podarunku dla kobiety? A może zastanawiasz się, co kupić współpracownikowi lub koledze? My mamy rozwiązanie. Co powiesz na wrażenia, które będą pamiętane przez całe życie?

TAK ZREALIZUJESZ SWÓJ BON

Otwórz sklep z biletami i wybierz w menu „Zrealizuj bony podarunkowe”. Z łatwością zostaniesz przeprowadzony przez proces zakupu i już po chwili w skrzynce pocztowej będziesz miał swój ważny bilet!

Zamów voucher

Grupa turystyczna‚ autokarowa lub szkolna na Ścieżce w koronach drzew

NOWY CEL WASZE WYJAZDY GRUPOWE

Grupa osób zachwyca się na wieży widokowej Ścieżki w koronach drzew zmierzchem.

Nie ma znaczenia, czy to weekend z przyjaciółmi, wyprawa firmowa, czy szkolna: Uznamska Ścieżka w koronach drzew zabierze Was na wspólną wycieczkę po niezwykłych wyżynach. Tu znajdziesz wszelkie niezbędne do planu informacje odnośnie cen dla grup, wycieczek zorganizowanych oraz propozycje dla firm turystycznych.

Oferty grupowe

Siostrzana Ścieżka w Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego Rugii

TUŻ TUŻ ZA ROGIEM

Ścieżka w koronach drzew na Rugii (NEZR) Wszystkie Ścieżki w koronach drzew

Uznamska Ścieżka w koronach drzew

NASI PARTNERZY