Skip to main content
Objednat hned Objednat hned

Stezka korunami stromů v Národním parku Bavorský les

VÝSTUP NA ZELENOU
STŘECHU EVROPY

Koupit vstupenku

Stezka korunami stromů Bavorsko

POZNEJTE BAVORSKÝ LES
NA NOVÝCH STEZKÁCH

Národní park Bavorský les a jeho český sesterský národní park Šumava tvoří spolu s dalšími chráněnými územími v příhraničním trojúhelníku největší souvislou lesní oblast ve střední Evropě – nebo také: zelenou střechu našeho kontinentu.
Přímo uprostřed: Stezka korunami stromů Bavorského lesa, která nabízí jedinečný pohled na tento přírodní klenot a jeho obyvatele.

Ceny vstupného a otevírací doba

PLÁNOVÁNÍ NÁVŠTĚVY

Zde najdete veškeré informace o otevírací době, cenách, akcích a o tom, jak se dostat ke stezce korunami stromů v Neuschönau.

Otevírací doba a příjezd Ceny vstupného

Kromě stezky a stromového vejce

CO OBJEVIT V OKOLÍ STEZKY

V pivní zahrádce a restauraci jsou k dispozici četné bavorské pochoutky

Restaurace a kavárna

Lesní vzduch vám vyhládne! Nedaleko stezky se můžete posilnit ve Waldwirtschaft s pivní zahrádkou nebo v Café EISENMANN se sluneční terasou.

V oboře v Centru národního parku můžete obdivovat rysy a další původní lesní zvířata.

Dětské hřiště

Nedaleko vstupu na stezku Wipfelweg, hned vedle pivní zahrádky restaurace Waldwirtschaft, najdou malí objevitelé láskyplně navržené dřevěné hřiště, kde se mohou vyřádit.

S láskou navržené dřevěné hřiště nabízí dětem dostatek prostoru k vyřádění.

Výběh pro zvířata

Navštivte rysa, medvěda a další vzácné ptáky: Na dobrých 200 hektarech se v areálu pro volně žijící zvířata hned vedle výstupní věže na stezku v korunách stromů seznámíte zblízka s přibližně 40 druhy savců a ptáků, z nichž některé jsou ohrožené.

Zajímavé informace o nejstarším německém národním parku poskytuje lesnická výstava v Hans-Eisenmann-Haus přímo u východu ze stezky.

Hans-Eisenmann-Haus

Vystoupejte na horu Lusen pod střechou, sledujte filmy v kině nebo objevujte tajemství národního parku na dětské rallye lesní expozicí: V návštěvnickém centru přímo u východu ze stezky se hravou formou dozvíte vše o lesní síti.

Často kladené otázky o stezce a pobytu

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY - A ODPOVĚDI

Počasí

Je stezka otevřená i za špatného počasí?

Je stezka otevřená i za špatného počasí?

Mohu navštívit Stezku korunami stromů i za špatného počasí?

Ano, stezka je otevřená po celý rok, i když prší, a když sněží, je stezka vyčištěná a lze po ní chodit.

Pouze za bouřky, krupobití, vichřice a náledí si vyhrazujeme právo stezku z bezpečnostních důvodů uzavřít.

Pokud budeme muset stezku uzavřít v krátkém termínu, oznámíme to zde na webových stránkách. Doporučujeme vám, abyste se předtím, než vyrazíte na stezku, podívali, zda je v den vaší návštěvy stezka otevřená!

Ke všem nejčastějším dotazům

Vozíčkáře

Je stezka přístupná pro vozíčkáře?

Je stezka přístupná pro vozíčkáře?

Cesta ke stezce korunami stromů v Národním parku Bavorský les a Stezka korunami stromů včetně vyhlídkové věže jsou navrženy bezbariérově.

Stezka má maximální sklon 6 %, takže ji mohou využívat i vozíčkáři nebo rodiny s kočárky. Odpočívadla bez stoupání nabízejí opakované příležitosti k odpočinku.

Osobám s průkazem pro osoby se zdravotním postižením (B) doporučujeme zakoupit si vstupenku na místě u pokladny. Po předložení průkazu nabízíme zlevněnou vstupenku a vstup zdarma pro doprovod.

Ke všem nejčastějším dotazům

Psa

Jsou na stezce v korunách stromů v Neuschönau povolené psi?

Jsou na stezce v korunách stromů v Neuschönau povolené psi?

Psi* ani žádná jiná zvířata bohužel na stezku nesmí, a to ani na vodítku nebo v tašce.

Kromě hygienického hlediska hraje při zákazu vstupu zvířat na stezku hlavní roli i hledisko bezpečnosti (pro zvířata i lidi). Většina zodpovědných majitelů na své zvíře bezpečně dohlíží, přesto se psi mohou projevovat neočekávaným sociálním chováním vůči cizím lidem a také vůči soukmenovcům. Strach z výšek může u psů vyvolat také útěkové chování. Úzká šířka stezky bohužel nenabízí ani zvířatům, ani lidem se strachem ze psů možnost ústupu nebo útěku.

*Výjimka: doprovodní psi pro zdravotně postižené a asistenční psi.

V areálu jsou však k dispozici kotce pro psi s čerstvou vodou, které můžete využívat zdarma. Informace o tom získáte u pokladny.

Ke všem nejčastějším dotazům

Prázdninový region Národní park Bavorský les

JE TOHO MNOHEM VÍC
CO MŮŽETE OBJEVOVAT

Návštěva Stezky korunami stromů trvá přibližně 1,5 až 2 hodiny. Cítíte se v pralese jako doma – nebo plánujete jednodenní výlet? V prázdninovém regionu Národního parku Bavorský les najdete to nejlepší z pralesa. Turistické stezky, muzea, ruční sklářské umění a další místa čekají jen na to, až je prozkoumáte. A pokud chcete zůstat déle, klidné hotely a wellness nabídky lákají k nasátí atmosféry a odpočinku.

Zjistěte více

Darujte zážitek

POUKAZY NA STEZKU KORUNAMI STROMŮ

Hledáte tipy na dárek pro muže? Potřebujete dárek pro ženu? Nebo přemýšlíte, čím byste mohli obdarovat spolupracovníka či kolegu? Máme pro vás řešení. Co takhle zážitek, na který bude vzpomínat celý život?

JAK UPLATNIT POUKAZ

Otevřete prodejnu vstupenek a v nabídce vyberte položku „Uplatnit dárkové poukazy“. Naše prodejna vstupenek vás pak provede celým procesem a vy budete mít platnou vstupenku ve své e-mailové schránce během chvilky!

Objednat poukaz

Skupinový výlet‚ autobusový výlet nebo školní výlet na stezku korunami stromů

NOVÉ MOŽNOSTI PRO SKUPINOVÝ VÝLET

Schoolchildren jump into the air at evening event on the lookout tower

Ať už se jedná o klubový víkend, firemní výlet nebo školní výlet: Stezka korunami stromů v Bavorském lese s charakteristickým stromovým vejcem pozvedne váš společný výlet do úžasných výšin. Zde najdete vše, co potřebujete k plánování, například naše nízké skupinové ceny, skupinové výlety a informace pro cestovní kanceláře.

K informacím o skupině

Naši sourozenci: Stezka korunami stromů Salzkammergut

HNED ZA ROHEM

Na stezku korunami stromů Salzkammergut Na všechny stezky korunami stromů

Stezka korunami stromů v Národním parku Bavorský les

NAŠI PARTNEŘI