Skip to main content
Objednat hned Objednat hned

Dovolená v Bavorském lese

Objevte Bavorský les
z nové perspektivy

Aktivní dovolená nebo čas strávený v přírodě? Bavorský les umí obojí. Na stezce v korunách stromů zažijete přírodu v její vrcholné podobě – a bezmezné výhledy na zdánlivě nekonečné rozlohy lesa, hory Bavorského lesa a severní alpský hřeben na obzoru.

Zajímavá místa
v Bavorském lese

V oboře v Centru národního parku můžete obdivovat rysy a další původní lesní zvířata.

Venkovní prostor pro zvířata

Navštivte rysa, medvěda a další vzácné ptáky v jejich domově: 200hektarový areál pro volně žijící zvířata v národním parku se nachází přímo u vstupní věže na Stezku korunami stromů. Zde se můžete zblízka seznámit s přibližně 40 původními druhy savců a ptáků, z nichž některé jsou ohrožené.

Zajímavé informace o nejstarším německém národním parku poskytuje lesnická výstava v Hans-Eisenmann-Haus přímo u východu ze stezky.

Hans-Eisenmann-Haus

Mnohem víc než muzeum: uvnitř v Hans-Eisenmann-Haus mohou na Lusen šplhat mladí horolezci. Kino a výstava odhalují tajemství národního parku. A návštěvnické centrum poskytuje i mnoho dalších tipů na výlety v okolí.

Pro rodiny je v Bavorském lese připraveno mnoho tipů na výlety se spoustou zábavy a dobrodružství pro každého člena rodiny.

Rodinné zážitky

Sjeďte letní sáňkařskou dráhu v medvědím bobu nebo se vydejte na výlet s alpakou: Stezka korunami stromů není jediným tipem na výlet s tou správnou dávkou zábavy a dobrodružství pro vaši rodinnou dovolenou.

Sklářské umění je historické řemeslo, které utváří a odlišuje celý region.

Skleněné umění

Věděli jste, že většina skleněných trofejí v televizi pochází z Bavorského lesa? Ať už jde o míč Světového poháru v lyžování, skleněný pohár, který Arnold Schwarzenegger předává kulturistům na „Arnoldově sportovním festivalu“, nebo sošku pro ženy na Světové ceně žen: to, co hvězdy drží před kamerou, pochází z Bodenmaisu! Sklo je řemeslo, umění a vášeň a symbolizuje Bavorský les jako nic jiného.

Naši sourozenci: Stezka korunami stromů Salzkammergut

HNED ZA ROHEM

Na stezku korunami stromů Salzkammergut Na všechny stezky korunami stromů