Skip to main content
Objednat hned Objednat hned

VAŠE NÁVŠTĚVA STEZKY KORUNAMI STROMŮ BAVORSKÝ LES

Je na procházku v korunách stromů v Neuschönau povolen vstup se psi?

Psi* ani žádná jiná zvířata bohužel na stezku nesmí, a to ani na vodítku nebo v tašce.
Kromě hygienického hlediska hraje při zákazu vstupu zvířat na stezku hlavní roli i hledisko bezpečnosti (pro zvířata i lidi). Většina zodpovědných majitelů na své zvíře bezpečně dohlíží, přesto se psi mohou projevovat neočekávaným sociálním chováním vůči cizím lidem a také vůči soukmenovcům. Strach z výšek může u psů vyvolat také útěkové chování. Úzká šířka stezky bohužel nenabízí ani zvířatům, ani lidem se strachem ze psů možnost ústupu nebo útěku.

*Výjimka: doprovodní psi pro zdravotně postižené a asistenční psi.
V areálu jsou však k dispozici kotce pro psi s čerstvou vodou, které můžete využívat zdarma. Informace o tom získáte u pokladny.

Mohu navštívit Stezku korunami stromů i za špatného počasí?

Ano, stezka je otevřená po celý rok, i když prší, a když sněží, je stezka vyčištěná a lze po ní chodit.
Pouze za bouřky, krupobití, vichřice a náledí si vyhrazujeme právo stezku z bezpečnostních důvodů uzavřít.
Pokud budeme muset stezku uzavřít v krátkém termínu, oznámíme to zde na webových stránkách. Doporučujeme vám, abyste se předtím, než vyrazíte na stezku, podívali, zda je v den vaší návštěvy uzavřena!

Jak dlouho trvá návštěva stezky?

Návštěva Stezky korunami stromů trvá přibližně hodinu a půl až dvě hodiny. Výlet můžete doplnit zastávkou ve Waldwirtschaft nebo Café EISENMANN, které se nacházejí přímo na stezce v Neuschönau. Přímo u východu ze stezky najdete také návštěvnické centrum Hans-Eisenmannhaus a výběh pro zvířata, kde se můžete dozvědět více o národním parku.

Mohou děti na stezku samy?

Děti mladší 14 let musí jít v doprovodu dospělé osoby. Stezka je bezbariérová, což znamená, že se po ní lze pohodlně pohybovat i s kočárky nebo invalidními vozíky. Pro rodiny máme rodinnou cenu.

Mohu na stezce používat inline brusle?

Bohužel ne! Z bezpečnostních důvodů není na stezku povolen vjezd inline bruslím, skateboardům, městským koloběžkám a jízdním kolům.

Mohu na stezce korunami stromů létat s dronem?

Na Stezce korunami stromů může fotografovat a natáčet kdokoli pro soukromé účely. Přelety a filmování pomocí dronů jsou však zakázány. Kromě ochrany životního prostředí (hluk z větších dronů, rušení přísně chráněných biotopů živočichů při vzletu, přistání a letu dronu) hraje v zákazu roli také ochrana našich návštěvníků před nežádoucími nahrávkami.
Pro pořizování fotografií a filmových záznamů na Stezce korunami stromů pro komerční účely je vždy nutné povolení k natáčení. Více informací naleznete v naší tiskové sekci.

Je na Stezce korunami stromů k dispozici přebalovací místnost pro děti?

Přímo u východu ze stezky v hostinci Waldwirtschaft se nachází přebalovací místnost pro děti.

Mohu si na místě zapůjčit kočárky nebo odrážedla?

Kočárky a vozíky pro děti si můžete bezplatně zapůjčit na telefonním čísle +49 8558 / 738 91-0.

Důležité informace:

 • Prosíme o pochopení, že ve dnech s obzvláště vysokým počtem návštěvníků jsou všechny dětské kočárky a vozíky obsazeny.
 • Upozorňujeme, že při zapůjčení je třeba u pokladny složit platný průkaz totožnosti s fotografií jako kauci.
 • Průkaz je třeba vyzvednout u pokladny nejpozději hodinu před zavírací dobou.

Ve výběhu zvířat v Neuschönau si lze také bezplatně zapůjčit:

 • Elektrický invalidní vozík
 • Turistické skládací křeslo
 • Invalidní vozík
 • Ruční vozík
Mohu na Stezce korunami stromů kouřit?

Na Stezce korunami stromů je kouření zakázáno. U volnočasového zařízení pod širým nebem se to může zdát na první pohled zvláštní, ale mějte to prosím na paměti: Nacházíte se v přísně chráněné oblasti. Neopatrně odhozené nedopalky jsou zde nevítanými spoluobyvateli, kteří nejenže přetrvávají (2-7 let), ale mohou také způsobit lesní požár.

Mohu si s sebou na stezku v korunách stromů vzít piknik?

Samozřejmě si můžete vzít vlastní jídlo a pití. Upozorňujeme však, že vše, co si přinesete, si také musíte odnést. V zájmu ochrany životního prostředí prosím neodhazujte žádné odpadky mimo stezku a nechte ji tak, jak byste ji rádi našli. Na několika místech stezky jsou umístěny odpadkové koše.

V Bavorsku se nacházejí dvě stezky korunami stromů. Je Waldwipfelweg ve Svatém Englmaru jednou z nich?

Kromě Stezky korunami stromů v Národním parku Bavorský les v Neuschönau (okres Freyung-Grafenau) existuje v Bavorsku ještě jedna: Stezka korunami stromů v St. Englmaru (okres Straubing-Bogen). Společnost Erlebnis Akademie AG (to jsme my!) však provozuje pouze tu v Neuschönau, kromě mnoha dalších stezek korunami stromů po celém světě. Stezku korunami stromů v St. Englmaru provozuje jiný provozovatel.

Jsou v blízkosti stezky korunami stromů parkovací místa pro obytné vozy?

Ano, přímo u Stezky korunami stromů jsou parkovací místa pro obytné vozy. Více informací se dozvíte přímo v našich informacích pro návštěvníky (odkaz na stránku s informacemi pro návštěvníky, kotva na „Příjezd autobusem nebo karavanem“).

V rekreační oblasti Národního parku Bavorský les je mnoho možností kempování. Upozorňujeme, že přenocování je povoleno pouze na vyhrazených místech. Přehled různých kempů najdete na stránce Camping.

PŘÍSTUPNOST

Je stezka v korunách stromů bezbariérová nebo vhodná pro kočárky a invalidní vozíky?

Cesta na Stezku korunami stromů v Národním parku Bavorský les a Stezka korunami stromů včetně vyhlídkové věže jsou navrženy jako bezbariérové.

Stezka má maximální sklon 6 % a je vhodná i pro invalidní vozíky a rodiny s kočárky. Odpočívadla bez stoupání nabízejí opakované možnosti odpočinku.

Jsou k dispozici parkovací místa pro osoby se zdravotním postižením?

Parkovací místa pro osoby se zdravotním postižením jsou k dispozici na parkovišti pro návštěvníky P1. Jsou vyznačena a nacházejí se asi 500 metrů od vstupu na Stezku korunami stromů.

Jsou u Stezky korunami stromů toalety pro osoby se zdravotním postižením?

Bezbariérové toalety jsou k dispozici na parkovišti P1, v budově Waldwirtschaft a v Hans-Eisenmann-Haus.

Mohu si půjčit invalidní vozík nebo kolečkové křeslo?

Na Stezce korunami stromů v Bavorském lese nabízíme službu půjčení invalidního vozíku. Invalidní vozíky a chodítka si můžete bezplatně vypůjčit na telefonním čísle +49 8558 / 738 91-0.

Důležité informace:

 • Prosíme o pochopení, pokud budou ve dnech s obzvláště vysokým počtem návštěvníků všechny dětské kočárky a odrážedla obsazeny.
 • Upozorňujeme, že při zapůjčení kočárku je třeba u pokladny složit platný průkaz totožnosti s fotografií jako zálohu.
 • Průkaz totožnosti je třeba vyzvednout u pokladny nejpozději hodinu před zavírací dobou.

Ve výběhu zvířat v Neuschönau si lze také bezplatně zapůjčit následující předměty:

 • Elektrický invalidní vozík
 • Turistická skládací židle
 • Invalidní vozík
 • ruční vozík

VSTUPENKY, ONLINE VSTUPENKY A SLEVY

Kde lze získat vstupenky na Stezku korunami stromů v Bavorském lese?

Vstupenky si můžete zakoupit přímo u vstupu na stezku nebo v našem internetovém obchodě. Pokud si koupíte vstupenku online, můžete si ušetřit delší čekání u pokladny.

Platí na procházce v korunách stromů karta activCARD nebo karta hosta GUTi?

S kartou activCARD můžete navštívit Stezku korunami stromů v Neuschönau jednou za pobyt zdarma. S kartou hosta GUTi máte zlevněný vstup na stezku.

Upozornění: Obě karty a s nimi spojené slevy nelze kombinovat s online vstupenkou. Prokažte se prosím kartou hosta přímo u pokladny.

Více informací o kartách activCARD a GUTi guest card naleznete zde:

Musím si vytisknout online vstupenku?

Ne, nemusíte. V zájmu ochrany životního prostředí můžete vstupenku na terminálu ukázat také na svém chytrém telefonu. V takovém případě doporučujeme vstupenku stáhnout, abyste se vyhnuli problémům se špatným signálem mobilního telefonu.

Mohu si koupit dárkový poukaz na Stezku korunami stromů?

Ano, naše dárkové poukazy najdete přímo v online obchodě se vstupenkami.

Mám volnou vstupenku na Stezku korunami stromů v Bavorském lese. Mohu ji uplatnit v online prodejně vstupenek?

Volné vstupenky bohužel nelze uplatnit v online prodejně vstupenek, ale lze je pouze vyměnit za vstupenku přímo na pokladnách stezky.

Mohu kombinovat slevy z akcí a propagačních akcí s online vstupenkou?

Zlevněné vstupné ze slevových akcí a událostí lze získat pouze přímo na pokladně na stezce.

Pro osoby se zdravotním postižením, žáky starší 15 let, studenty, důchodce a osoby starší 65 let je v prodejně vstupenek k dispozici kategorie „Snížené“. Při nákupu zlevněných vstupenek si s sebou prosím vezměte průkaz totožnosti, aby mohl být na místě zkontrolován.

Jak dlouho platí online vstupenky?

Naše online vstupenky mají denní platnost a platí pouze ve vybraný den návštěvy. Věnujte prosím pozornost otevírací době Stezky korunami stromů v Bavorském lese.

Mohu svou online vstupenku vrátit?

Vrácení online vstupenek není možné. Upozorňujeme, že online vstupenka s denním datem propadá, pokud ji nevyužijete v rezervovaném termínu!

Výměna na jiný termín je možná. Pošlete nám e-mail na adresu onlineticket@treetop-walks.com a sdělte nám číslo své objednávky a datum nové návštěvy.

Je online vstupenka přenosná?

Online vstupenky jsou přenosné v rámci stejné kategorie vstupenek (děti, dospělí, zlevněné). Komerční přeprodej je však zakázán. Každou online vstupenku lze použít pouze jednou.

Objednal/a jsem si vstupenku online, ale neobdržel/a jsem e-mail nebo ji již nemohu najít. Co mohu udělat?

Omylem jste smazali nebo ztratili potvrzení objednávky? Napište nám e-mail na adresu onlineticket@treetop-walks.com. Rádi vám vstupenky zašleme znovu.