Skip to main content
Rezerwuj bilet Rezerwuj bilet

Ścieżka w koronach drzew Krkonoše

POZNAJ KARKONOSZE
Z INNEJ PERSPEKTYWY

Karkonosze są najwyższym pasmem górskim w Republice Czeskiej i oferują wiele pięknych krajobrazów przyrodniczych. Oprócz turystyki pieszej i zimowych sportów górskich, takich jak jazda na nartach i snowboardzie, Karkonosze są również ważnym obszarem ochrony przyrody. Ścieżka położona jest w centrum Karkonoskiego Parku Narodowego, daje możliwość odkrycia wielu endemicznych gatunków roślin i zwierząt.

Wskazówki dotyczące wycieczek w Karkonoszach

Interesujące miejsca
w Karkonoszach

kolejka linowa na Śnieżkę

Sněžka – kolejka linowa

Na Śnieżkę, najwyższą górę w Czechach łatwo dostaniesz się kolejką linową z górskiego miasta Pec, położonego u jej podnóży. Czteroosobowe zamknięte wagoniki odjeżdżają ze stacji Pec pod Śnieżką (829 m n.p.m.) przez stację Růžová hora (1339 m n.p.m.) i kończą się na stacji Śnieżka (1588 m n.p.m.). Przejażdżka, podczas której można podziwiać zapierający dech w piersiach widok na lasy karkonoskie, trwa na pierwszym odcinku 5 min. 49 sek. i na drugim 8 min. 24 sek.

nosorożce i młode w Safari Park Dvur Králové

ZOO Dvůr Králové

Zoo w Hradcu Králové jest szczególnie dumne ze swojego unikalnego afrykańskiego i lwiego safari. Jednocześnie oferuje bogate ekspozycje dużej liczby gatunków zwierząt, doświadczenia ze zwierzętami, warsztaty, wykłady, a także zajęcia sportowe, takie jak geocaching czy możliwość zabawy w parku linowym.

w pobliżu Skały Adrszpaszsko-teplickiej

Skały Adršpašsko-Teplickie

Największe skalne miasto w Europie Środkowej oferuje fascynujący spektakl pięknych formacji piaskowca. Dla zwiedzających wybudowano szereg szlaków turystycznych i dróg wspinaczkowych. Pieszym wędrowcom towarzyszy rzeka Metuje, która swój początek bierze na Wysoczyźnie Broumowskiej.

Tor bobslejowy o długości 900 m w Relaxpark Pec pod Sněžkou

Relaxpark Pec pod Sněžkou

Relaxpark Pec oferuje szereg atrakcji szczególnie w miesiącach letnich. Dorośli, z dziećmi od drugiego roku życia mogą skorzystać z toru bobslejowego o długości 900 m oraz odwiedzić Lemurię – arenę z drabinkami, zjeżdżalniami, trampolinami i dmuchanym zamkiem. Starszym dzieciom i dorosłym zjeżdżalnia FLY na wysokości 15 metrów oferuje emocjonujące przejażdżki.

Zjazd Arenaline na hulajnodze terenowej z Černej Hory

Hulajnoigi Černá Hora

Połącz dwie przyjemności jednego dnia – wizytę na Ścieżce w koronach drzew i przejażdkę hulajnogą terenową, np. ze zjazdem z Černé hory. Z parkingu centralnego wjedź kolejką linową z Janských Lázních na Černou horu. Wypożycz hulajnogę w wypożyczalni SkiResort LIVE w budynku dolnej stacji kolejki linowej w Janských Lázních, lub w górnej stacji na Černé hoře. Czeka Cię 8 kilometrów jazdy na trasie Černá Hora, podczas którego będzies cieszyć się widokami i wysoką adrenaliną. Hulajnogę można zwrócić w wypożyczalni SkiResort LIVE na parkingu Ścieżki. Po zwiedzaniu naszego szlaku, przyjemnym spacerem możesz dojść do parkingu centralnego lub skorzystać z usług shuttle busa. Oprócz hulajnóg, wypożyczalnia SkiResort LIVE oferuje również najwyższej klasy e-bike’i górskie Scott, na których bez wysiłku dotrzesz w najpiękniejsze miejsca Karkonoszy. Aby dostać się na szczyty gór możesz możesz skorzystać z jednej z 3 kolejek linowych SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC w Janských Lázních, Pecu pod Śnieżką i Velká Úpa.

tablica informacyjna i las przy ścieżce edukacyjnej Černohorský torfowisko

Ścieżka dydaktyczna Černohorské rašeliniště

Wygodna czterokilometrowa trasa po leśnych duktach przez istną puszczę, zaledwie 20 minut od górnej stacji kolejki linowej Černá hora. Torfowisko Černá Hora nigdy nie było użytkowane przez człowieka i torf nie był w żaden sposób wydobywany. Jest zatem jednym z niewielu miejsc w Europie Środkowej, gdzie można zobaczyć dziką przyrodę. Z tablic informacyjnych dowiesz się, jak żyje torfowisko, kto je zabija i kogo zabija. Trasa prowadzi po drewnianych kładkach i nie jest przystosowana dla wózków inwalidzkich.

Park cudów

PARK MIRAKULUM

Park Mirakulum w Milovicach w środkowych Czechach, to 10 hektarów wyjątkowej rozrywki i wypoczynku z wieloma pomysłowymi elementami do zabawy. Znajdziesz tu Leśne Miasto i mini zoo, gigantyczne trampoliny i huśtawki, centra linowe, podziemne korytarze, drabinki, Wodny Świat i wreszcie kolejkę wąskotorową, która łączy park z sąsiednim Tankodromem.

kryty jacuzzi w spa Aquacenter i wellness Janské Lázně

Wellness w Janské Lázně

W centrum miasteczka Janské Lázně znajduje się kompleks uzdrowiskowy, gdzie codziennie otwarte jest Aquacentrum z basenem oraz zapleczem odnowy biologicznej. Basen rehabilitacyjny zasilany jest ciepłym źródłem mineralnym z miejscowego naturalnego źródła leczniczego. W miejscu znajdziesz kurtyny wodne, przeciwprądy, łóżka perełkowe i masujące oraz wewnętrzne i zewnętrzne jacuzzi.
Możesz zrelaksować się w łaźni parowej lub w dwóch saunach fińskich. Ponadto można skorzystać z szeregu masaży klasycznych i egzotycznych, wykonywanych przez najlepszych masażystów uzdrowiska. Dla zdrowia i relaksu możesz zastosować okłady lub zarzyć kąpieli perełkowej z dodatkiem ziół. Zabiegi można rezerwować w centralnej recepcji spa lub w recepcji Aquacentrum w godzinach otwarcia.

Po przyjemnym relaksie w spa Aquacentrum i centrum odnowy biologicznej, napij się doskonałej kawy w secesyjnej kolumnadzie na placu, która jest również otwarta codziennie.

Wydarzenia i aktualności

Aktuální informace o Stezce

Niestety obecnie nie ma wydarzeń, które można wyświetlić.

.

Ścieżki Partnerskie

Nasza Rodzina
Ścieżek w koronach drzew